Výstava obrazů: Jarmila Dittrichová

Vernisáž Jarmila Dittrichová - Café Stalingrad

Jarmila Dittrichová
Divadlo života

Jarmila Dittrichová představuje v Café Stalingrad svou výstavu obrazů, kterou pojmenovala Divadlo života. Tento její koncept má několik „proč“ a dělí se na části, které si ve svém slovníku pojmenovala „kočkopes“. 🙂

Jarmila tento nápad dostala před několika roky, kdy chtěla začít malovat jinak. Loutka, panáček či panenka, dřevěná hračka, která je ovládaná svým manipulátorem. Z různých pohledů to muže být cokoliv a kdokoliv. Pak jedna hlava začala střídat druhou. Nápady na další obrazy není třeba hledat daleko. Stačí se jen dívat kolem sebe. Zkuste se na předložená díla – na její obrazy, dívat právě tímto pohledem. Jako na takové divadélko, kdy každá bytost v obraze ztvárňuje nějakou roli! A jakou? Hledejte svoje vlastní cítění, svoje vlastní zrcadlo. Zrcadlete své zkušenosti, příběhy, setkání, tajemství a poznání co jste ve svém vlastním životním příběhu prožili.

Další část jejího „proč“ je o figuríně a o postavě, na kterou věší role a šaty. Jarmila je milovnice módy. Celý život touží být návrhářkou. Jarmila použila výtvarné umění ke ztvárnění svého sebevyjádření. Barvy a estetické pohledy oblékám do svých obrazů.

Jarmila předpokládá, že časem se její „proč“ bude měnit, protože změna je součástí nás. I slunce ráno vychází a zas zapadá.

A úplně na pohodu a jednoduše v tom můžete najít některého svého kamaráda, přítele, společníka či jen doplnění prostoru o “praštěný” obraz 🙂


Jarmila Dittrichová (*1976)
Jarmila je malířka tvořící olejomalby na plátně. Věnuje se převážně tvorbě děl na zakázku zadavatele, přičemž každé dílo je originální a ukrývá v sobě určitý příběh. Většina jejích děl je v soukromých sbírkách. Jarmilu můžete znát ze Salonu filmových klapek do kterého přispívá dlouhodobě.

Termín konání vernisáže: 3. března 2023 v Café Stalingrad, Žďár nad Sázavou