Výstava obrazů: Eva Sklenářová

Eva Sklenářová / Vyki Arts
Akryl litý i nelitý…

Eva Sklenářová tvořící pod jménem Vyki Arts představuje v Café Stalingrad svou výstavu akrylových obrazů.

Umění se začala věnovat, když v době “covidové” objevila techniku lití akrylových barev, tzv. Pouring. Tato metoda umožňuje vznik unikátních abstraktních uměleckých děl, která jsou plná energie, barev a pohybu.

Každý abstraktní obraz vytvořený touto technikou je výsledkem spontánní tvorby a nese v sobě význam a interpretaci, které jsou zcela otevřené individuálnímu vnímání diváka. Tvary, ale předevsím kombinace barev vyjadřují emoce umělce, ale zároveň vytvářejí prostor pro fantazii a vlastní příběh každého diváka.

Další část vystavovaných obrazů je taktéž akryl na plátně, nicméně tyto vznikaly nanášením barev různými jinými technikami, které jsou již zcela v režii tvůrkyně. Vrstvením struktur a barev jsou vytvářeny detaily, vrstvy a textury, které zpřesňují a obohacují obraz. Stále se ale jedná o abstraktní tvorbu, a tak díla nechávají prostor pro subjektivní interpretaci diváka.


Eva Sklenářová (*1979)

Eva je žďárskou rodačkou, kde vystudovala gymnázium. Studium na VŠ ji zavedlo do Brna, kde od té doby žije i pracuje, nicméně do Žďáru se ráda a často vrací. Umění je jejím dlouholetým koníčkem. Ke své tvorbě využívá především akryl na plátně v kombinaci s dalšími technikami, nově také akvarel.

Termín konání vernisáže: pátek 12. 1. 2024 v 18:00 v Café Stalingrad, Žďár nad Sázavou s hudebním doprovodem – vokální kvartet ZEVL.

.