Výstava fotogafií: Alena Češková

Alena Češková
To je to tvoje umění

Alena Češková představuje v Café Stalingrad svou výstavu fotografií, kterou pojmenovala To je to tvoje umění. To je to tvoje umění, tomu já nerozumím, slýchá často. Umění ale není potřeba rozumět, stačí jen nechat ho na sebe působit.

Vystavené fotografie z března 2022 dokumentují jednu z tvůrčích rezidencí choreografek Johany Pockové a Sabiny Bočkové ze spolku POCKETART, které do svého představení Jáma lvová, o manipulaci a populismu, zapojily širokou veřejnost. Během třídenního workshopu vzniklo jedinečné, naprosto neopakovatelné představení Jáma lvová UNLIMITED.

Jáma lvová UNLIMITED

choreografie: Johana Pocková a Sabina Bočková ve spolupráci s dramaturgem Viktorem Černickým

hudba: Lukáš Palán

„Na svých fotografiích se snažím zachytit emoce, atmosféru, vztahy. Baví mě vyjádření pohybu pomocí obrazové neostrosti se zaměřením na detaily. Bližší je mi černobílá fotografie, ale poslední dobou se nevyhýbám ani barvám. Od roku 2021 spolupracuji s Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA., které na Zámku pořádá každoročně v červenci mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nové cirkusu KoresponDance. Letos již po jedenácté! SE.S.TA. rovněž na Zámku organizuje celoroční program Tvůrčích a výzkumných rezidencí pro profesionální umělce různých oborů.“ komentuje svoje fotografie Alena Češková.


Alena Češková
Alena Češková se věnuje fotografování od roku 2016. V letech 2019–2022 absolvovala brněnskou školu tvůrčí fotografie PhotoGenia. Po ukončení studia úspěšně složila přijímací zkoušky na Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty na Slezské univerzitě v Opavě, kde v bakalářském studiu pokračuje. Od letošního roku se chce věnovat fotografii profesionálně.

Termín konání vernisáže: 5. května 2023 v Café Stalingrad, Žďár nad Sázavou