Výstava obrazů: Michaela Houf

Vernisáž Michaely Houf Jeřáby Café Stalingrad

Michaela Houf
Jeřáby

Michaela Houf představuje v Café Stalingrad svou vůbec první výstavu obrazů. Jde o sérii nazvanou Jeřáby. Každý obraz je originál a nikdy nebude další úplně stejný a to jednak díky barvě podkladu a způsobu nanesení akrylové barvy na plátno a taky díky tomu, že tyto origami jsou skládané ze starých módních časopisů.

Michaela svoje obrazy dělá na základě momentální inspirace, kterou nachází buď v jiných obrazech nebo ve fotografiích. Některé obrazy jsou dělané “na míru” zadavateli, kdy dostane zadání na materiál, ze kterého mají být origami poskládané, anebo dostane zadání na barevnou kombinaci pozadí. Zbytek je již pouze na ní.

Michaela svůj první obraz s origami dělala pro svou kamarádku k narozeninám asi před dvěma lety. Neskončila jen u toho prvního a pokračovala dál až do aktuálního počtu osmnácti kusů. Více než polovina z obrazů už má své majitele a Michaela věří, že jim dělají radost. ❤️


Michaela Houf (*1985)
Michaela je původem ze Slovenka a dnes žije a pracuje již 18 let ve Žďáře nad Sázavou. Vystudovala Strednú umeleckú školu v Trenčíne, obor Modelárstvo a návrhárstvo oděvov. Dnes pracuje jako manažerka módní návrhářky Beaty Rajské.

Termín konání vernisáže: 16. září 2022 v Café Stalingrad, Žďár nad Sázavou